درمان دلتنگی شدید برای شکست عشقی (5 راهکار)

درمان دلتنگی شدید برای شکست عشقی (5 راهکار)

وقتی یک رابطه عاشقانه به پایان می رسد، ممکن است سخت باشد که دلتنگ کسی نشوید که زمان زیادی را با او سپری کرده اید و انرژی عاطفی زیادی برای او صرف کرده اید که به نوعی آنرا شکست عاطفی مطرح می کنند. ممکن است از خود یا دوستانتان سؤالاتی بپرسید؛ چرا اینقدر دلم برای او تنگ شده است؟ او ممکن است بهترین دوست و همچنین شریک عاشقانه شما بوده باشد و ممکن است بخش بزرگی از زندگی شما بوده باشد. یا حتی این امکان وجود دارد که شما هرگز با این شخص رابطه جدی نداشتید، اما بدون در نظر گرفتن رابطه، احساسات بسیار قوی وجود داشت و اکنون شما احساس ناراحتی می کنید و دلتان برای آنها تنگ شده است.

در این مقاله، بررسی خواهیم کرد که چرا ممکن است به شدت دلتنگ شریک قبلی خود شوید و همچنین نکاتی را برای کسانی که پس از تجربه یک شکست عشقی، دوران سختی را پشت سر میگذارند و درمان دلتنگی شدید برای شکست عشقی ارائه خواهیم کرد.

درمان دلتنگی شدید

آیا دلتنگ کسی هستی که او را از دست داده ای؟

اگر احساس می کنید واقعاً دلتنگ کسی هستید که با او دوران خوبی را داشته اید، این احساس می تواند بسیار منطقی باشد.برخی از محققان پیشنهاد کرده اند که عشق رمانتیک را می توان به عنوان یک «اعتیاد طبیعی» دید. مطالعه ای در سال 2020 نشان داد که همان مناطقی از مغز مانند آمیگدال و هسته اکومبنس که در اعتیاد به کوکائین فعال هستند، زمانی که افراد دلشکسته، عکس هایی از شرکای سابق خود را می دیدند نیز فعال بودند. وقتی بعد از جدایی از کسی دور می شوید، طبیعی است که زیاد به او فکر کنید. ممکن است هر روز یا حتی چندین بار در روز به آنها فکر کنید، به خصوص در اوایل این جدایی چیزی شبیه به وسواس فکری یا فردی که مانند یک فرد دارای اختلال دو قطبی است عمل می کند.

ممکن است به این فکر کنید که او اکنون چه می کند، با چه کسی قرار می گذارد و اینکه آیا به شما فکر می کند و او نیز دلتنگ شما شده است. وقتی به او فکر میکنید، ممکن است به این فکر کنید که اولین بار چه زمانی با هم آشنا شدید و چگونه عاشق یکدیگر شدید. این ممکن است یک دیدگاه ایده آل از آن فرد و رابطه تان به عنوان یک کل ایجاد کند و سپس شما در نهایت نسخه ایده آل را حتی بیشتر از چیز واقعی از دست بدهید.

مواقع خاصی در طول سال وجود دارد که ممکن است احساس دلتنگی برای کسی را نیز تشدید کند. تولدها، تعطیلات و دیگر مناسبت های خاص که معمولاً با هم می گذراندید، ممکن است خاطرات خاصی را زنده کنند و احساسات شما را شدیدتر کنند، زیرا در مورد گذراندن آن زمان ها با شخصی که از دست داده اید فکر می کنید. همه این احساسات می توانند بسیار رایج و طبیعی باشند، پس سعی کنید با خودتان مهربان باشید.

پیشنهاد می کنیم این تست را بزنید: تست عشق و دوستی

برای درمان شکست عشقی چگونه ادامه دهیم؟

دلتنگی برای کسی بعد از جدایی می تواند شدید و حتی گاهی طاقت فرسا باشد و ممکن است لحظاتی را داشته باشید که احساس کنید نمی توانید تصور کنید چگونه ادامه می دهید. اگر این چیزی است که شما تجربه می کنید، به چند نکته که ممکن است در تلاش برای حرکت رو به جلو به شما کمک کند، اشاره می کنیم:

1. سعی کنید تمام بخش های رابطه را بخاطر سپارید، نه فقط بخشهای خوب آنرا

اغلب وقتی دلت برای کسی تنگ می شود، می تواند وسوسه انگیز باشد که فقط بهترین قسمت های آن را به خاطر بسپارد. ممکن است به تمام لحظات خوبی که با هم گذرانده اید، ویژگی های عالی او و چیزهایی که بیشتر از همه دلتنگ آن ها می شوی فکر کنی. در نتیجه با نگاه کردن به گذشته با دیدی مثبت و خوشبینانه ممکن است آن رابطه یا شریک زندگی را بهتر از آنچه که بود به یاد بیاورید.

برای مقابله با این موضوع، سعی کنید تمام جنبه های رابطه و شخص را به خاطر بسپارید، نه فقط آنچه را که در آن خوب بود. عشق و روابط پیچیده هستند. همه روابط سالم نیستند، اما حتی در روابط سالم، اغلب بالا و پایین ها وجود خواهد داشت. ممکن است مفید باشد که سعی کنید برخی از نکات ضعیف را نیز به خاطر بسپارید، تا دیدگاه متعادل تری نسبت به رابطه ای که داشتید به دست آورید، نه اینکه آن را به عنوان چیزی بهتر از آنچه بود ایده آل کنید.

2. سعی کنید در تجربیات جدید شرکت کنید

اگر واقعاً به شدت دلتنگ شریک سابق خود هستید و این موضوع باعث افسردگی و کسالت شما شده است، این می تواند زمان خوبی برای تلاش برای به دست آوردن تجربیات جدید باشد و به شما امکان می دهد روی چیزهای دیگر تمرکز کنید، افق دید خود را گسترش دهید و دیدگاه جدیدی به دست آورید. راه های مختلفی برای امتحان کردن چیزهای جدید وجود دارد و ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت به نظر برسد. می توانید یک باشگاه جدید پیدا کنید، دوستان جدیدی پیدا کنید، سرگرمی جدیدی را امتحان کنید، از یک مکان جدید دیدن کنید یا یک ورزش جدید انتخاب کنید.

شاید متوجه شوید که عاشق باغبانی، شیرینی پزی، کاردستی یا حتی یادگیری یک زبان جدید هستید. شما می توانید درس هایی بگیرید که به شما کمک می کند تا مهارت های خود را افزایش دهید و این به شما فرصت هایی برای ملاقات با افراد جدید می دهد. هر چه تلاش می کنید، می توانید اهداف دست یافتنی را برای خود ایجاد کنید تا بتوانید آنها را در نظر بگیرید و به سمت آنها تلاش کنید.

شکست عشقی

3. وقت خود را با خانواده و دوستان خود بگذرانید

از آنجایی که با یک قلب شکسته سر و کار دارید، گذراندن وقت با افرادی که بیشتر از همه دوستشان دارید و به آنها اهمیت می دهید، و کسانی که شما را دوست دارند و به شما اهمیت می دهند نیز ممکن است مفید باشد. گذراندن وقت با دوستان و خانواده ممکن است به شما کمک کند تا احساس راحتی کنید و کمتر احساس تنهایی کنید و ممکن است برای شما مفید باشد که در مورد برخی از احساسات خود با این افرادی که شما را بهتر می شناسند صحبت کنید. چه بخواهید در مورد این وضعیت صحبت کنید یا نه، آنها می توانند با شما همراهی کنند، حواس شما را پرت کنند و چیزها و افرادی را که در زندگی دارید به شما یادآوری کنند.

4. با یک روانشناس صحبت کنید

اگر همه چیز کمی بیش از حد معمول به نظر می رسد، یا اگر در هنگام جدایی، کمک بیشتری می خواهید، می توانید برای پشتیبانی با یک مشاور نیز صحبت کنید. می توانید یک درمانگر را در نزدیکی خود پیدا کنید تا شخصاً با او ملاقات کنید، یا در صورت تمایل می توانید با یک درمانگر آنلاین ارتباط برقرار کنید. جدایی می تواند انواع افکار، احساسات و چالش ها را به همراه داشته باشد و تحقیقات نشان داده است که درمان آنلاین می تواند برای طیف وسیعی از نگرانی ها موثر باشد. معمولا در این زمینه می تواند طرحواره های فرد نیز درگیر شده باشد.

5. به خودتان زمان دهید

اگر بعد از جدایی برایتان سخت است که به جلو بروید، به یاد داشته باشید که به خودتان زمان بدهید تا بهبود پیدا کنید.حرکت بعد از تجربه دلشکستگی اغلب زمان می برد، بنابراین سعی کنید با خودتان مهربان باشید. حتی اگر برخی از نکات بالا را امتحان کنید، ممکن است متوجه شوید که احساسات دشوار هنوز هم گاهی دوباره ظاهر می شوند، که این مشکلی ندارد. سعی کنید با خودتان و روند کار صبور باشید. هیچ جدول زمانی مشخصی برای بهبود و حرکت وجود ندارد.

دلتنگ کسی شدن پس از جدایی بسیار رایج است. ممکن است متوجه شوید که اغلب به آنها فکر می کنید و خاطرات مورد علاقه خود را مدام در ذهن خود تکرار می کنید. اگر احساس می کنید که به شدت دلتنگ شریک قبلی خود هستید، می توانید برخی از پیشنهادات بالا را برای چگونگی پیشرفت در نظر بگیرید، مانند درگیر شدن در تجربیات جدید، گذراندن وقت با دوستان و خانواده، و ارتباط با یک درمانگر آنلاین.

منبع: regain.us

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(1 رای)
افزودن نظر:
captcha
آدرس
واتس اپ