شناسایی شخص دروغگو با 10 نشانه و چند راهکار

شناسایی شخص دروغگو با 10 نشانه و چند راهکار

هنگامی که تبعات گفتن حقیقت ناخوشایند باشد، بعضی از مردم به ارتباطات کمتر صادقانه و یا همان دروغ گفتن متوسل میشوند. آنها گفتگوها را از موضوعات اصلی دور میکنند. از جزئیات کلیدی خودداری میکنند یا گاهی اوقات فقط دروغ میگویند. چرا برای ما مهم است که بدانیم آیا به ما دروغ گفته می شود یا نه؟ وقتی ما با دیگران تعامل میکنیم، طبیعتاً سعی میکنیم احساسات، افکار، نیازها و نیات آنها را درک کنیم. توانایی رمزگشایی از آنچه در ذهن شخص دیگری میگذرد، یا حداقل ایجاد فرضیه هایی در مورد آن، چیزی است که به ما امکان میدهد با افراد بر اساس اعتماد همکاری کنیم یا احتمالاً نسبت به رقبای خود در موقعیتهای رقابتی، برتری پیدا کنیم.

اما وقتی در چنین موقعیتهایی به ما دروغ گفته میشود، ما به عنوان افرادی که اعتماد کردیم، لطمه می بینیم. اکنون میخواهیم برای شناسایی بهتر افراد دروغگو، یک سری عادتهای دروغگویان ماهر را از دیدگاه روانشناسی بررسی کنیم. معمولا در افراد دارای اعتیاد به قمار و شخصیت ضد اجتماعی این دروغ گویی بسیار رایج است.

شناسایی شخص دروغگو

بزرگترین نشانه هایی که نشان می دهد کسی دروغ می گوید

آنها شما را دستکاری های طبیعی انجام می دهند

دروغگوهای خوب از دستکاری دیگران نگران نیستند. بلکه در هنگام استثمار دیگران با اعتماد به نفس، مسلط و آرام هستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع کتاب های بسیار زیادی وجود دارد از جمله (روانشناسی تاریکی).

بهترین دروغ گوها چه کسانی هستند؟ این مقاله را حتما بخوانید افراد دارای شخصیت ضد اجتماعی

آنها بازیگران خوبی هستند

دروغ گفتن، مانند سایر اشکال مدیریت برداشت، بازی فرافکنی یک نسخه خاص از خود در جهان است. دروغگوهای خوب روی صحنه می روند و نقش یک آدم صادق را بازی می کنند.

در تظاهر به احساسات مهارت دارند

دروغگوهای خوب چه در ابراز خوشحالی، چه تعجب، ناراحتی یا تحقیر، می توانند ابروهای خود را چروک کنند، ابروهای خود را بالا ببرند یا دندان های خود را به روش های متقاعد کننده ای که احساسات واقعی آنها را تکذیب کند، نشان دهند. محققان دریافته اند که افرادی که احساسات خود را ابراز می کنند، به عنوان افرادی دوست داشتنی، دلسوز و صادق در نظر گرفته می شوند.

برای شناسایی افراد دروغگو بدانید که آنها برای دروغ گفتن آماده هستند

برای شناسایی افراد دروغگو بدانید که آنها همیشه در حال تمرین و برنامه ریزی هستند. یک روایت خوب و آماده و سازماندهی شده باعث میشود که دروغ طبیعی و عاری از تناقض به نظر برسد.

افراد دروغ گو معمولا بسیار پول دوست هستند: تست شخصیت پولی

آنها به کمترین میزانی که ضروری است، صحبت می کنند

هرچه یک فرد بیشتر صحبت کند، جزئیات بیشتری ارائه می دهد که ممکن است دروغ را تضعیف کند. دروغگوهای حرفه ای و موثر، به اندازه کافی سخن می گویند که افراد باورشان شود، نه بیشتر.

زیاد به زبان بدن متکی نیستند

آلدرت وریج، استاد روانشناسی و متخصص برجسته در تشخیص دروغ، می گوید نشانه های زبان بدن به ندرت پیش بینی کننده هستند. بگذارید مستقیماً به یک افسانه رایج بپردازم: دروغگوها به چشمان شما نگاه نمی کنند. بررسی ها از این تحقیق نشان داد که، بیزاری از نگاه، هرگز به عنوان یک شاخص قابل اعتماد نشان داده نشده است.

مقابله با فرد دروغگو

خلاق هستند

هنگامی که مورد بازجویی قرار می گیرید، هرگز نمی دانید چه سوالی قرار است مطرح شود، بنابراین توانایی ایجاد یک نسخه واقعی و در عین حال جعلی از واقعیت، ضروری است. کسانی که توانایی ابداع ایده های جدید را دارند، موفق ترین هستند.

سریع فکر می کنند

صحبت های افرادی که در پاسخ دادن، زمان زیادی را صرف می کنند و طول می دهند، یا به طور ناگهانی از پرکننده های زمان مانند اوم و اوه استفاده می کنند، باورپذیر به نظر نمی رسند.

حافظه خوبی دارند

وقتی از افراد صادق خواسته می شود که یک داستان را در دو موقعیت جداگانه بازگو کنند، آنها خاطره ای از آنچه رخ داده را بازسازی می کنند. با این حال، حافظه ناقص و شکل پذیر است، بنابراین بازگویی آنها اغلب از موقعیتی به موقعیت دیگر تغییر می کند. دروغگوهای خوب برای جلوگیری از ناصادق به نظر رسیدن، از این استراتژی بازسازی داستان اجتناب می کنند. درعوض، هر بار روی تکرار داستان به همانگونه اول، تا جایی که امکان دارد تمرکز می کنند.هدف آن ها این است که بین بازگویی ها، اختلاف صفر باشد. و اختلاف صفر به این معنی است که شنوندگان هیچ مغایرتی برای کلید کردن روی آن ندارند.

آنها شنوندگان خوبی هستند

آنها نبض مخاطبان خود را می گیرند و تشخیص می دهند که چه زمانی شنوندگانشان اطلاعات بیشتری می خواهند، چه زمانی راضی هستند، چه زمانی شروع به مشکوک شدن می کنند و چه زمانی می توان موضوع را تغییر داد. آنها یاد گرفته اند که از فریب دادن برای رسیدن به اهداف خود با موفقیت استفاده کنند. اگر دروغ های آنها به طور مداوم شکست بخورد، آنها احتمالاً بی صداقتی را کنار می گذارند و چیز دیگری را امتحان می کنند.

نشانه های دروغگویی

چگونه از فریب خوردن توسط دروغگوها جلوگیری کنیم؟

یکی از ساده ترین راه ها برای جلوگیری از فریب خوردن این است که ادعاهای آنها را تأیید کنید. دروغ های آشکار اغلب با واقعیت ها در تضاد است. بررسی حقایق باعث می شود که دروغگویان فضای کمتری برای پنهان شدن داشته باشند.وقتی شواهدی برای ادعایی نداشته باشیم، کمتر به صحت آن اطمینان داریم. در موقعیت های پر خطر، مانند تراکنش های بانکی و خرید خودرو، مردم برای جلوگیری از تسلیم شدن توسط دروغگویان بزرگ، مدرکی دال بر ادعاها را طلب می کنند.

سعی کنید به جای صیقل دادن، به ادعاهای خاصی که مطرح می شود توجه کنید. دروغ ها معمولاً زمانی از بین می روند که شروع به کاوش و پرسیدن سؤالات بیشتر در مورد قسمت هایی می کنیم که مشکوک هستند. اگر بخشی از یک داستان کمی بد به نظر می رسد، شروع به بررسی دقیق ادعا کنید. دروغ ها اغلب به محض اینکه شروع به کاوش در آنها می کنیم از بین می روند.

از آنها سوالات پیش بینی نشده بپرسید: وقتی از یک فرد زیر سن قانونی یک بار بپرسید که چند سال دارد با اعتماد به نفس من ۲۱ ساله هستم خواهید شنید. اما اگر از آنها بپرسید تاریخ تولد شما چه زمانی است؟ این یک سوال بسیار آسان برای کسی است که حقیقت را می گوید، اما یک دروغگو احتمالا باید درنگ کند تا مقداری محاسبات ریاضی انجام دهد. بنابراین، سعی کنید سوالاتی بپرسید که پاسخ دادن به آنها برای یک فرد راستگو آسان باشد، اما یک دروغگو برای آن آماده نباشد.

شما باید دروغگو را مجبور کنید که از شما خوشش بیاید. با هدف باز کردن سر صحبت و زیاد حرف زدن، باعث می شوید که او به اشتباهاتی مرتکب شود که فریبش را آشکار کند.

منبع: cnbc.com

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(1 رای)
افزودن نظر:
captcha
آدرس
واتس اپ