حفظ انگیزه در طولانی مدت

حفظ انگیزه در طولانی مدت

گاهی ممکن است سرعت زندگی خیلی کم شود. ممکن است احساس کنید که به سمت اهدافتان پیش نمی روید، یا احساس کنید انرژی های منفی در اطراف شما وجود دارد. در این مواقع است که ایجاد انگیزه برای تعیین اهداف و رسیدن به آنها می تواند واقعاً دشوار باشد. اما باید گفت که هر چقدر هم که شروع کار سخت باشد، مهم است که کارهایی را که می خواهید انجام دهید، دنبال کنید. در اینجا چند نکته برای امتحان کردن و راه اندازیی حفظ انگیزه در طولانی مدت برای شما آورده شده است.

پیشنهاد میکنیم انجام دهید: تست آنلاین مثبت اندیشی

ترفندهای مبتنی بر روانشناسی برای با انگیزه ماندن و دستیابی به اهداف

تعیین اهداف در واقع برای سلامت روان و رضایت از زندگی خوب است. اما اغلب اوقات، ما آرزوهای جسورانه ای در پیش می گیریم که دستیابی به آنها تقریبا غیرممکن است و اساساً ما را برای شکست آماده می کند. به نوبه خود، این موضوع می تواند ناامیدی ایجاد کند، اعتماد به نفس ما را تهدید کند، و گاهی اوقات احساس بدتری نسبت به قبل از تعیین هدف در ما ایجاد کند. پس قضیه چیست؟ کلید پایبندی واقعی به برنامه ها انگیزه است و مهم تر از آن، حفظ این استقامت انگیزشی بسیار فراتر از هفته و ماه و سال است.

خوشبختانه، راه های مؤثری وجود دارد که می توانید خود را فریب دهید تا مثبت و سازنده بمانید و در نهایت هر هدفی را که برای خود تعیین کرده اید، بزرگ یا کوچک، به انجام برسانید. در اینجا، روانشناسان برخی از استراتژی های آزمایش شده و واقعی را به اشتراک می گذارند که واقعاً کار می کنند.

حفظ انگیزه

1. بازسازی شناختی را تمرین کنید

یکی از ابزارهایی که درمانگران در روانشناسی شناختی-رفتاری CBT برای کمک به مراجعان خود برای تغییر دیدگاه خود استفاده می کنند، بازسازی شناختی است. که شامل شناسایی این است که چگونه و چه زمانی افکار شما از شادی به غمگین تبدیل می شوند، و اینکه چگونه این افکار را دوباره قالب بندی کنید. بنابراین، برای مثال، می گویید هدف شما این است که سبزیجات و غلات کامل را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

برای چند هفته این کار برای شما آسان و سرگرم کننده است، سپس هوس خوردن پیتزا می کنید و تصمیم می گیرید که سفارش دهید. اما به جای اینکه بپذیرید انسان هستید، و گاهی اوقات می توانید برش های پنیری بخورید و گاهی اوقات یک سالاد را ترجیح دهید، رفتار «همه یا هیچ» انجام می دهید (معلوم است که هرگز نمی توانم همیشه سالم ترین گزینه را انتخاب کنم، بنابراین دیگر تلاش کردن فایده ای ندارد). بنابراین شما به طور کامل از هدف صرف نظر می کنید. این یک عادت رایج است، اما سالم یا مفید نیست.

هنگامی که به آن طرز فکر دلسرد کننده، همه یا هیچ برخورد کردید، منزوی می شوید و بخش دوم بازسازی شناختی فرا می رسد: تلاش برای تغییر این افکار به افکار واقعی تر. با رعایت مثال بالا، ممکن است اینطور به نظر برسد، (من دیشب واقعا از پیتزا لذت بردم و مشتاقانه منتظر بلغور جو دوسر و میوه مغذی خود در صبح هستم) به جای (من در تصمیم خود شکست خوردم و هرگز موفق نخواهم شد). پیش پا افتاده به نظر می رسد، اما زندگی واقعاً در مورد تعادل است (هیچ کس نمی تواند همیشه برای شام سبزیجات بخارپز شده بخورد). اگر بتوانید تفکر خود را تغییر دهید تا سالم تر باشید، احتمال بیشتری وجود دارد که با انگیزه و متعهد بمانید.

2. به اهداف خود قصد و نیت مثبت بدهید

هنگام طوفان فکری یعنی آوردن هر فکری بدن سانسور بر روی کاغذ یا صحبت کردن در موردش برای اهدافتان، به دلایلی که پشت سر آنها هستند فکر کنید.

  • آیا می خواهید زندگی خود را غنی کنید؟
  • روال روزانه خود را روان تر کنید؟
  • از شغل، رابطه یا عزت نفس خود رضایت بیشتری پیدا کنید؟
  • آیا در واقع برای یک تغییر بزرگ آماده اید؟

همه این سؤالات می توانند به شما کمک کنند تا بفهمید که آیا از یک مکان مثبت و هدفمند می آیند یا آرزوهایی را ایجاد می کنید که با چیزهایی مانند ترس یا شرم تغذیه می شوند. وقتی این طرز فکر را نسبت به خود داریم، برایمان سخت است که انگیزه خود را حفظ کنیم، زیرا در یک چرخه منفی فکر گیر می افتیم. تمرکز بر هویت و ادراک خود با لنز دلسوزی به خود، راهی عالی برای حفظ انگیزه وجود دارد.

حتی اگر خود هدف تغییر نکند (من می خواهم در عادت های خرج کردنم تجدید نظر کنم)، طرز فکر و انگیزه تنظیم آن بر احتمال پایبندی شما به آن تأثیر می گذارد (من در پس انداز پول بسیار ضعیف و بد هستم و چیزی وجود دارد که من به اشتباه انجام می دهم.) می تواند چیزی شبیه به من می خواهم یاد بگیرم چگونه هزینه های غیر ضروری را محدود کنم و برای چیزهایی که دوست دارم در آینده پس انداز کنم.

3. هر بار کار آماده سازی را انجام دهید

بخشی از باقی ماندن در مسیر موفقیت، انجام کار آماده سازی است. شما با اطمینان از اینکه مسیر را با ابزارهایی برای حمایت از تلاش مداوم خود تقویت می کنید، بازی می کنید. به عبارت دیگر: با حذف موانع احتمالی، کار را برای خود آسانتر می کنید. این کار می تواند به سادگی آماده کردن وعده های غذایی از قبل باشد یا داشتن منبعی از آب در دسترس باشد تا خود را در طول روز به درستی آبرسانی کنید. هر چه که باشد، شما می خواهید برای دستیابی به پیروزی، پشتیبان هایی وجود داشته باشد و آنها باید در دسترس شما باشند، زیرا به آنها نیاز دارید.

انگیزه برای موفقیت

4. یک شخص از خانواده یا دوستانی را که مورد اعتمادتان هستند برای صحبت، انتخاب کنید

همیشه قدرت در پیوستن به نیروها با شخص دیگری وجود دارد. ما به طور طبیعی زمانی که حمایت و مسئولیت پذیری دائمی داشته باشیم، با انگیزه و متمرکز باقی می مانیم. اما این واقعاً زمانی کار می کند که بدانید این شخص (یا افراد) با شما همراه می شوند و شما را مسئول می دانند. سپس می توانید راه های عملی طراحی کنید تا در حالی که گام بر می دارید، با موانع برخورد می کنید و به سمت هدف نهایی پیش می روید، کنار یکدیگر باشید. با این شخص در مورد روند خود صحبت کنید و هر روز با او در مورد آنچه برای رسیدن به هدف خود انجام داده اید، صحبت کنید. وقتی کسی را دارید که می توانید پیشرفت خود را به او گزارش دهید، احتمالاً ثابت قدم خواهید بود.

5. مزایای هدف انتخابی خود را فهرست کنید

سعی کنید که تمام مزایایی را که از ایجاد یک عادت جدید یا تلاش برای رسیدن به آرزوهای خود بدست می آورید، یادداشت کنید. آنرا بنویسید و فهرستی از «مزایا» را لیست کنید که چرا برای رسیدن به هدف خود در جایی کار میکنید و در جایی بگذارید که هر روز آنها را ببینید. در آن لحظاتی که انگیزه شما کاهش می یابد، میتوانید مزایایی را که پس از آن تجربه خواهید کرد را به خود یادآوری کنید. بنابراین اگر هدف شما این است که زودتر از خواب بیدار شوید و یک فرد صبحگاهی شوید، فهرستی از تمام پاداشهای مثبتی که بدست می آورید روی میز کنار تخت خود داشته باشید. آنها به شما کمک میکنند صبحها وقتی که تنها کاری که میخواهید انجام دهید این است که چرت بزنید و پتو را روی سرتان بکشید، را شکست دهید.

6. بردهای خود را تایید و ثبت کنید

اگر برای آینده ای قابل پیش بینی کار می کنید و هدفتان ایجاد تعادل بهتر بین زندگی حرفه ای و شخصی تان است، می دانید که نمی توانید یک شبه این کار را انجام دهید. در عوض، به آزمون و خطا نیاز دارد، در برخی از روزها شما شکوفا می شوید و در روزهای دیگر با تلاش کردن دست و پنجه نرم می کنید، این ها همه بخشی از فرآیند هستند. مکث کردن و تشخیص هر قدم کوچکی که به جلو برمی دارید ضروری است. مردم اغلب این را به عنوان خودستایی می بینند، اما برعکس، این فرصتی است برای سرمایه گذاری مجدد و بازیابی انرژی در هر نقطه عطف به منظور راه اندازی و سوخت دور بعدی.

منبع: realsimple.com

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(3 رای)
افزودن نظر:
captcha
آدرس
واتس اپ