مشکلات ازدواج مجدد چیست؟

مشکلات ازدواج مجدد چیست؟

آیا بعد از یک ازدواج ناموفق دوباره باید ازدواج کرد؟ پس از تجربه یک ازدواج ناموفق یا طلاق مشاجره آمیز، شعار شما در مورد ازدواج مجدد ممکن است کوتاه و شیرین باشد: دیگر هرگز. با این حال، به قول معروف «هرگز نگو هرگز». هنگامی که گرد و غبار جدایی شما فرو می نشیند و احساس میکنید که تنها هستید، ممکن است تمایل داشته باشید که دوباره عاشق شوید. یا ممکن است با کسی ملاقات کنید که شما را خوشحال می کند و بخواهید بقیه عمرتان را با او بگذرانید و ازدواج کنید. توجه داشته باشید که دقت و حساسیتی که باید برای ازدواج مجدد به خرج دهید باید بیشتر از ازدواج اولتان باشد.

حتی اگر بدانید که این بار به دنبال ویژگیهای مشخصی در یک شریک زندگی هستید، به این معنی نیست که ازدواج شما دوام خواهد آورد. هیچ ازدواجی از طلاق مصون نیست و آیا این اتفاقی است که واقعاً میخواهید دوباره آنرا پشت سر بگذارید؟ به احتمال زیاد نه. به همین دلیل است که بسیاری از مردم از ایده ازدواج مجدد اجتناب میکنند. آنها نه تنها از فکر تجربه دوباره جدایی میترسند، بلکه ممکن است نگران از دست دادن داراییهای خود باشند، بخصوص اگر از ازدواج اول خود صاحب فرزند شده باشند.

پیشنهاد میکنیم انجام دهید: تست آنلاین و رایگان پیش از ازدواج

منطق ازدواج مجدد چیست؟

عقل سلیم نشان میدهد که فردی که دوباره ازدواج می کند، مسن تر، عاقل تر و بالغ تر است و از اشتباهات خود درس گرفته است و بهتر می داند که از یک شریک زندگی چه می خواهد و چه نیازهایی دارد. بنابراین، انتظار می رود که نرخ طلاق برای ازدواج دوم به میزان قابل توجهی کمتر از نرخ ازدواج اول باشد. اما همانطور که گفتیم، علیرغم انتظارات عقل سلیم ما، طبق داده های جمعیت شناختی، نرخ طلاق برای ازدواج های بعدی، در واقع، به طور قابل توجهی بالاتر از ازدواج های اول است.

اما باز هم با این حال نمی توان گفت ازدواج مجدد قطعا چیز بدی است. بسیاری از مردم در جستجوی عشق واقعی به ازدواج دوم فکر می کنند. از این گذشته، به ندرت کسی دوست دارد که به تنهایی پیر شود. داشتن یک همراه در زندگی همیشه خوب است. اما باید توجه داشت که ازدواج دوم از بسیاری جهات با ازدواج اول متفاوت است، که قرار است ما در ادامه درباره مشکلات و زمینه های کلیدی سازگاری ازدواج دوم صحبت کنیم.

مشکلات ازدواج مجدد

اگر نمی خواهید دوباره دچار مشکلات ازدواج مجدد شوید به موارد زیر دقت کنید:

خانواده ترکیبی (ناتنی)

این معمولا سخت ترین موضوع برای زوجین در ازدواج دوم است. درگیری با افراد مربوط ازدواج سابق و تعیین محل زندگی و برنامه حضانت می تواند بسیار دشوار باشد. همچنین وقتی بچه ها با هم کنار نمی آیند بسیار استرس زا می شود. درک چالش های زندگی خانوادگی ناتنی می تواند به شما کمک کند تا تصمیمی آگاهانه در مورد ازدواج مجدد بگیرید. توصیه می شود که زوج ها از خیال پردازی های ازدواج مجدد خود فاصله بگیرند و واقعیت های زندگی خانوادگی ناتنی را در نظر بگیرند. برای اینکه گامی در مسیر درست برای خود و فرزندانتان بردارید، ابتدا باید چالش های زندگی خانوادگی ناتنی را درک کنید و سپس تصمیمی آگاهانه در مورد ازدواج مجدد داشته باشید.

تقریبا هر خانواده ترکیبی، مدت کوتاهی پس از ازدواج مجدد، بین زیان ها و آسیبهای گذشته و دریای معضلاتی که در آینده شان وجود دارد، گیر میافتند. پس بهتر است بدانید که ساختن یک خانواده ناتنی به زمان و صبر بالا نیاز دارد. و این نکته را بدانید که ازدواج دوم اگرچه می تواند برای بزرگسالان یک سود به حساب بی آید اما برای کودکان یک ضرر است. پس به کودکان اجازه دهید خودشان سرعت روابط جدیدشان با افراد و خانواده جدید تنظیم کنند.

مسائل مالی

برای بسیاری از زوج ها، این می تواند یک تصمیم دشوار باشد. از یک طرف، شما میخواهید پول خود را با شخصی که دوست دارید ادغام کنید و برای زندگی مشترک برنامه ریزی کنید، و از طرف دیگر، ممکن است بخواهید اموال خود را جدا نگه دارید. در مورد نقش های منحصر به فرد هر دو، صحبت کنید و برنامه برای زندگی تان بچینید.

رفتار با همسر در ازدواج دوم

پشیمانی

بسیاری از مردم پشیمان هستند که شریک فعلی خود را زودتر ملاقات نکرده اند. اگرچه آنها ممکن است از ازدواج اول خود پشیمان نباشند زیرا این ازدواج منجر به بچه دار شدن شد، اگر شما عمیقاً همسر دوم خود را دوست دارید، ممکن است آرزو کنید کاش مراحل اولیه زندگی خود را با او تجربه می کردید. فکر کردن به مراحلی که با همسر فعلی تان از دست داده اید، مانند دوران قبل از بچه دار شدن، خرید خانه اول، تحصیلات تکمیلی و هر چیز دیگری، مایه غم است.

مسائل مربوط به اعتماد

اگر در ازدواج اول تان به شما خیانت شده باشد، اعتماد کامل به همسر دومتان دشوار است.ممکن است در مورد مسائل خاصی مانند وفاداری، پول و غیره همیشه مراقب و حساس باشید. اگر همسرتان مدام می گوید «من همسر سابقت نیستم!» این نشانه ای است که شما یا در حال پیش بینی مسائل ازدواج اولتان به ازدواج دومتان هستید و یا اینکه باید بررسی کنید که آیا دو فرد مشابه را انتخاب کرده اید یا نه. پس بهتر است قبل از اقدام به ازدواج مجدد مطمئن شوید که هنوز توسط شبه ازدواج سابق تسخیر نبوده باشید. البته به یاد داشته باشید کهشفای عاطفی و روحی ناشی از تمام شدن زندگی مشترک سابق تان زمان بر است. در واقع شما به سه تا پنج سال زمان نیاز دارید تا بتوانید آماده یک زندگی و رابطه جدید بشوید، پس عجله نکنید.

ازدواج مجدد موفق

آسیب پذیری

وقتی صحبت از نگهداری یک زندگی می شود، افراد در ازدواج دوم می توانند «عقلانی تر» عمل کنند تا «عملکرد احساسی» را کنار بگذارند. در حالی که این اغلب به معنای درگیری کمتر است، می تواند به معنای نزدیکی کمتر نیز باشد. افراد در ازدواج دوم می خواهند بالغانهرفتار کنند و از شریک زندگی خود انتظار زیادی نداشته باشند که دوباره منجر مشکلات ازدواج مجدد نشوند. در حالی که این تا حدی قابل تحسین و مفید است اما برخی از زوجها ممکن است از این که بیش از اندازه آسیب پذیر رفتار کنند، بترسند.

بنابراین همیشه از نظر عاطفی فاصله ای بین شرکا وجود دارد که بیش از حد بر استقلال تمرکز میکنند تا از وابستگی بالقوه جلوگیری کنند. افراد در ازدواج دوم ممکن است کمتر تمایلات کودک درونی خود را داشته باشند و آنها را تصدیق کنند. ممکن است بیش از حد در نقش بزرگسال باقی بمانند. همچنین اگر بین ازدواج اول و دوم شما زمان زیادی وجود داشته است، ممکن است آنقدر به تنهایی عادت کرده باشید که شریک شدن زندگیتان با کسی برایتان سخت باشد.

منابع: drpsychmom.com و focusonthefamily.com

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(1 رای)
افزودن نظر:
captcha
آدرس
واتس اپ